Prawo kanoniczne

Prawo kanoniczne Online

Celem naszej kancelarii jest pomoc wszystkim tym, którzy starają się o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego. Świadczymy również usługi obejmujące działania przed organami administracji publicznej.

Skorzystanie z pomocy kancelarii kanonicznej online jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które nie mają czasu na rozmowę z adwokatem twarzą w twarz – to również korzystna alternatywa dla tych, którzy zwracają uwagę na przystępną cenę i szczególny profesjonalizm.

Prawo kanoniczne online – jak możemy pomóc?

Nasza kancelaria kanoniczna online ma za zadanie zapewnić odpowiednią pomoc wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia w stwierdzeniu nieważności sakramentu małżeństwa. Wiele osób uważa, że proces ten stanowi długotrwałe postępowanie, które może trwać nawet kilka lat. Okazuje się jednak, że reformy wprowadzone w 2015 roku przez papieża Franciszka znacznie uprościły i przyspieszyły działanie sądów kościelnych, toteż stwierdzenie nieważności tego sakramentu jest obecnie zauważalnie prostsze.

Nasza kancelaria wyciąga pomocną dłoń do wszystkich osób, które szukają wsparcia w unieważnieniu sakramentu małżeństwa. Prawo kanoniczne online nie jest dla nas niczym obcym. Oferujemy kompleksowe usługi, stawiając na pierwszym miejscu dobro klienta, który oczekuje od nas pomocy w uzyskaniu dyspensy od małżeństwa, które zostało ważnie zawarte, lecz niedopełnione.

Adwokat kościelny online – jakie powinien mieć kwalifikacje?

To, czy adwokat kościelny jest osobą świecką, czy duchowną, nie ma najmniejszego znaczenia, bowiem niezależnie od wszystkiego musi posiadać określone przymioty moralne i religijne, a także odpowiednie kompetencje, które pozwolą mu pełnić tak istotną funkcję. Zadaniem prawnika kościelnego jest służenie radą oraz pomocą prawną – nieodłączne jest więc posiadanie nie tylko dużego doświadczenia w temacie prawa kanonicznego, ale również niezbędnej wiedzy. Adwokat kościelny musi dokładnie rozpoznać sprawę, nim ta trafi przed oblicze trybunału. Konieczne jest więc szczegółowe zagłębienie się w problem klienta i zaproponowanie właściwego rozwiązania.

Nasza kancelaria kanoniczna online pomoże w zredagowaniu skargi, a także podejmie się reprezentowania klienta nie tylko na etapie samego procesu, ale również podczas przygotowywania niezbędnych dokumentów. Jak się jednak okazuje – to nie wszystko, bowiem prawnik kościelny to także osoba, która bierze udział w przesłuchiwaniu stron oraz świadków. Niewątpliwie więc adwokat specjalizujący się w prawie kanonicznym musi charakteryzować się szczególnym profesjonalizmem i chęcią pomocy potrzebującemu klientowi.

Rozwód kościelny czy stwierdzenie nieważności małżeństwa?

Wiele osób nie jest świadomych faktu, iż nie istnieje coś takiego jak rozwód kościelny. Tak piękny sakrament, jak sakrament małżeństwa, jest nierozerwalny, wobec czego nie można mówić o jego unieważnieniu. Mimo wszystko jednak „rozwód kościelny” to wciąż jedno z najpopularniejszych potocznych określeń na koniec związku dwóch osób, które na ślubnym kobiercu wyznawały sobie miłość.

Choć procesy, które dotyczą stwierdzenia nieważności małżeństwa, są trudnym doświadczeniem, to mimo wszystko możliwym. Jeśli przed sądem kościelnym udowodni się fakt braku właściwych relacji między kobietą a mężczyzną, sąd może uznać, jakoby nigdy nie doszło do zawarcia małżeństwa. Niezbędne jest jednak przedstawienie odpowiednich argumentów.

Co oferuje nasza kancelaria kanoniczna online?

Celem, który przyświeca naszej kancelarii, jest chęć udzielenia pomocy tym, którzy szczególnie jej potrzebują. Choć sakrament małżeństwa to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie mogą przydarzyć się człowiekowi, to jednak nie każdy zawsze odnajduje szczęście w zawarciu związku małżeńskiego. Naszym zadaniem jest wsparcie osób, które decydują się wykonać ten trudny krok. Jaki jest więc zakres pomocy naszej kancelarii w sprawie o stwierdzenie nieważności małżeństwa?

Podstawą jest konsultacja sprawy jeszcze przed rozpoczęciem procesu. Naszym zadaniem jest weryfikacja, a także ocena całej sytuacji oraz okoliczności. Następnie oferujemy pomoc prawną przed sądami kościelnymi zarówno I, jak i II instancji, a także sporządzanie poprawnych i merytorycznych pism procesowych na każdym etapie sprawy. Pomagamy także w doborze świadków i właściwego materiału dowodowego, dokonując odpowiedniej jego selekcji i oceny.

Usługi prawnicze online – dlaczego warto?

Z racji na to, że oferujemy swoje usługi w formie online, każdy, kto tylko potrzebuje, może skontaktować się z nami w celu otrzymania stosownej pomocy. Obecnie większość codziennych spraw załatwia się przez internet – nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ten sposób skorzystać także z pomocy prawnej.

Porady prawne, jakie można znaleźć w internecie, dzielą się na bezpłatne oraz płatne. Te pierwsze, choć nie wymagają uiszczenia opłaty, mają najczęściej charakter ogólny i stanowią jedynie prostą informację. Co więcej, często udzielane są także przez osoby o niewiadomym wykształceniu i doświadczeniu w branży.

Skorzystanie z porad płatnych, choć wiąże się z poniesieniem kosztów, to jednak pozwala na otrzymanie w pełni spersonalizowanej odpowiedzi, która nie tylko uwzględnia indywidualną sytuację klienta, ale również umożliwia zadanie dodatkowych pytań lub przesłanie niezbędnych dokumentów. Kancelaria kanoniczna online oferuje stały dostęp do pomocy prawnika. Klient może więc w dowolnym momencie przedstawić swój problem – oszczędzając czas oraz pieniądze. Cena, jaką przyjdzie zapłacić za usługi, jakie oferuje adwokat kościelny online, jest zauważalnie niższa niż w przypadku spotkania z prawnikiem twarzą w twarz.

Pomoc prawna bez wychodzenia z domu

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż nie zawsze wizyta w kancelarii jest konieczna. Choć oczywiście istnieją przypadki, w których znacznie lepszym wyborem jest wizyta w stacjonarnej kancelarii, to jednak duża część spraw wcale tego nie wymaga.

Chcąc skorzystać z naszej oferty, wystarczy wysłać odpowiednie zapytanie poprzez naszą stronę internetową. Niezwykle ważne jest dokładne opisanie całej sprawy, tak abyśmy mogli szybko i sprawnie zaproponować właściwe i dogodne rozwiązanie.